• Banner z kadrem z filmu animowanego "Komorne" na podstawie wiersza Themersona. W kadrze struś czytający gazetę.

Pędrek Wyrzutek animowany

Festiwal Themersonów zaprasza na kolejną premierę filmową. Po „Komornym” – animacji do wiersza Themersona, zrealizowanej w 2021 roku przez Monikę Kuczyniecką, zapraszamy na premierę „Pędrka Wyrzutka” zrealizowanego przez Bartosza Zarzyckiego. Start: 21 października 2023 o godz. 16 w Kinie za Rogiem w Płocku.

„Przygody Pędrka Wyrzutka” to znakomita książka, którą można traktować zarówno jako skierowaną do najmłodszych przypowiastkę – o poszukiwaniu tożsamości i odpowiedzi na pytanie, kim jestem, a także powieść dla dorosłych, pełną gier filozoficznych i zabaw formalnych.

Autorem animacji jest Bartosz Zarzycki – pedagog, reżyser i wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, który współpracuje z TV Studio Filmów Animowanych w Poznaniu oraz BluBlu Studios w Warszawie. Prowadził również warsztaty w płockiej Pracowni Tworzenia Obrazów Ruchomych TOR.

Filozoficzna powieść dla dzieci autorstwa Stefana Themersona, często porównywana jest do „Małego Księcia”. Główny bohater – zagubiony we współczesnym świecie próbuje go zrozumieć i zrozumieć samego siebie. W swojej wędrówce spotyka przeróżne postacie mające zadziwiające zwyczaje i zachowania, m.in. Profesor Wielbłąd o wdzięcznym nazwisku Ach Aha Oho, które da się wymówić na 27 sposobów.

Groteska i komizm mieszają się tu z filozoficzną refleksją. Jaki będzie film? O tym przekonacie się już 21 października o godz. 16 w Kinie za Rogiem w Płocku.
Zapraszamy!

Skip to content